Czym są oleje CBG?

W sklepach konopnych można kupić mnóstwo produktów, jednak trzeb mieć na uwadze iż nie każdy z nich działa w ten sam sposób. Wszak różnią się one składem, ale też zawartością substancji czynnych, które są tu przecież kluczowe.

Jaki olejek wybrać?

oleje cbgNaukowcy, specjaliści od medycyny konopnej, jak też sami konsumenci, wskazują jednoznacznie iż oleje CBD to zdecydowanie najlepsze wyroby na rynku. Tutaj można by mnożyć ich zalety, jednak lepiej poprzestać na tym, że sprawdzają się w leczeniu prozaicznych dolegliwości, jak np. ból głowy, jak też stosuje się je w chorobach poważnych, np. wspomagająco w terapiach onkologicznych. Jest tak z uwagi na to iż kannabidiol wykazuje bardzo szerokie spektrum właściwości, obejmujące te antynowotworowe, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwdrgawkowe, jak też przeciwwymiotne. Niemniej jednak, wiedzieć należy iż możemy zakupić oleje, zawierające nie tylko CBD, ale też kannabigerol (CBG), który ma bardzo podobne działanie. Jednak jest ono nieco słabsze, toteż oleje CBG są zwykle tańsze o kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych – w zależności od stężenia substancji czynnej. Można też postawić na produkt full spectrum lub premium, gdzie oprócz kannabidiolu i kannabigerolu, można zidentyfikować też inne kannabinoidy, jak np. CBC, CBN, CBDa, THCa czy też CDV. Niemniej jednak, należy dodać iż oleje, zawierające pełne spektrum kannabinoidów, są droższe od standardowych, o trzydzieści – czterdzieści złotych.

Wiele osób waha się z zakupem olejku, ponieważ nie są do końca pewne, jakie stężenie kannabidiolu, będzie dla nich optymalne. Otóż, zwłaszcza na samym początku przygody z legalnymi konopiami, warto stawiać na wyroby o łagodnym działaniu i stopniowo, o ile to konieczne, przechodzić na silniejsze.