Czym jest i jak się wykonuje makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym, który zyskuje rosnącą popularność jako sposób na delikatne podkreślenie urody i zaoszczędzenie czasu na codzienny makijaż. Jest również ułatwieniem dla wykonywania mocniejszego makijażu na co dzień lub wieczorowego.

Makijaż permanentny brwi- co to?

makijaż permanentny brwi-poznańMakijaż permanentny to prosty zabieg kosmetyczny, przypominający tatuaż, ponieważ tu również, za pomocą igieł, wprowadza się w skórę barwniki. Zasadnicza różnica polega jednak na wprowadzaniu ich bardzo płytko oraz na stosowaniu barwników naturalnych, dlatego po upływie pewnego czasu barwniki bledną i znikają, gdy skóra się złuszcza. Ten proces trwa od mniej więcej dwóch do około ośmiu lat, co jest przede wszystkim zależne od typu cery. Zniknie szybciej z tłustej skóry osoby młodej, a utrzyma się dwu lub trzykrotnie dłużej na cerach starszych, suchych i wiotkich. Efekt, wbrew nazwie, nie jest więc permanentny, choć wciąż pozostaje na długo. Największą popularnością w Poznaniu cieszy się makijaż permanentny brwi-poznań – mieszkanki Pyrlandii cenią go za poprawę naturalnego kształtu brwi i uzupełnienie brakujących włosków. Kolejne miejsce zajmuje makijaż permanentny oczu, który pozwala na podkreślenie spojrzenia na przykład poprzez stworzenie delikatnej kreski na górnej powiece, dzięki czemu rzęsy wydają się gęstsze, a spojrzenie bardziej zalotne.

Zabieg jest nieco bolesny, ponieważ wymaga wprowadzenia pod skórę igieł, jednak nie tak bolesny jak zwykły tatuaż. Po około dwóch tygodniach, gdy kolor się ustabilizuje, można dokonać ewentualnych poprawek. Wcześniej bowiem kolor jest ciemniejszy od docelowego, dlatego poprawki byłyby utrudnione.