Czym charakteryzują się stalowe rusztowania?

 

Mimo że na rynku zaczynają coraz częściej pojawiać się rusztowania aluminiowe, tak te stalowe wciąż pozostają w użytku wielu firm i osób prywatnych. Wykorzystywane są one do przeprowadzania długotrwałych prac budowlanych i remontowych. Zazwyczaj rusztowania stalowe nie są często przenoszone – raz zamontowane stoją nawet do czasu ukończenia wszystkich prac.

Czy warto kupować rusztowania stalowe?

stalowe rusztowanie choinkoweKonstrukcje wykonane ze stali są znacznie mniej mobilne niż produkty aluminiowe, jednak w zamian za to cechują się niebywałą trwałością i stabilnością. Pracownicy wchodzący na rusztowanie nie muszą obawiać się, że to zacznie się bujać lub się rozpadnie. Stal to solidny materiał, który wykorzystywany jest zarówno do małych, jak i większych rusztowań. Z uwagi na ciężar konstrukcji, fachowcy decydują się raczej wykorzystywać produkt do drobnych prac elewacyjnych budynków prywatnych i mieszkań. Jest kilka typów konstrukcji, które można dopasować do swoich potrzeb. Wyróżnić można między innymi stalowe rusztowanie choinkowe, które z reguły składa się z wielu elementów konstrukcji, a całe, zmontowane rusztowanie wspierane jest dodatkowo specjalnymi zabezpieczeniami. Kształt rusztowania – jak sama nazwa wskazuje – przypomina choinkę, a dzięki temu konstrukcja jest jeszcze bardziej stabilna. W zależności od wybranego sprzedawcy można dobrać dowolną ilość elementów rusztowania, jednak należy pamiętać o maksymalnej wysokości i obciążeniu – te informacje zapisane są w załączonej instrukcji.

Rusztowania stalowe rzadko wykorzystywane są przez firmy remontowo-budowlane, gdyż większość osób zaczyna korzystać z aluminiowych alternatyw. Wciąż jednak można zakupić tego typu konstrukcje, które są najbardziej wytrzymałe i solidne ze wszystkich proponowanych.