Czy zakładanie spółek na Cyprze jest skuteczne?

Kolega opowiadał mi o tym, że jego doradca zaproponował mu założenie spółki offshore. Nieraz słyszałam już o tych spółkach zagranicznych. Nie wiem jednak do końca, czy chciałabym się w to bawić. Myślę, że nie jest to w stu procentach skuteczne.

Zakładanie spółek za granicą a efekty

zakładanie spółek na CyprzeChodzi mi o to, że każde przedsiębiorstwo rządzi się swoimi prawami. Każde jednak zajmuje się czym innym, ale też ma odmienną formę prawną. Ja na razie prowadzę swoją firmę w Polsce i wiedzie mi sie całkiem nieźle. Myślę, że gdzieś tam za granicą być może dałoby się lepiej zoptymalizować kwestie podatkowe, ale mimo wszystko wolę jednak zarabiać na mój kraj. Chociaż zakładanie spółek na Cyprze byłoby pewnie i dla mnie bardziej korzystne finansowo, to jednak wolę wspierać polską gospodarkę podatkami. Oczywiście, każdy myśli przede wszystkim o tym, aby się utrzymać, i aby jego biznes był rentowny. Jeśli nie ma możliwości we własnym kraju zarobić, to szuka dla siebie takiej szansy poza jego granicami. Uważam, że to normalne i jest to po prostu jedno z rozwiązań, które ludzie mogą wybierać. Ja tego nie potępiam. Mój kolega właśnie zarejestrował spółkę na Cyprze i jest zadowolony. Wcześniej tutaj borykał się z wieloma różnymi problemami. Tak jakoś się jego życie potoczyło, że postanowił jednak przenieść firmę za granicę i nie żałuje. Ja tam więc go popieram. Spółka zagraniczna może być doskonałym zastępstwem dla tej krajowej. Każdy powinien szukać dla siebie najlepszego rozwiązania. Inaczej przecież niejeden człowiek nie mógłby prowadzić swojej firmy.

Trzeba myśleć o tym, jak uczynić ją bardziej rentowną. Jedną z możliwości jest właśnie zminimalizowanie podatków. Takie działanie może przynieść szybko widoczne efekty, oczywiście pod warunkiem, że pozostałe aspekty są także na poziomie.