Czy warto zainwestować w panele drewnopodobne?

 

Drewno jest materiałem, który wydaje się ponadczasowy – wciąż chętnie się go stosuje w budownictwie i we wszelkich pracach wykończeniowych. Dzieje się tak, ponieważ drewno nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również jest naturalne i ma wiele zalet, dopasowując się tak właściwie do każdego wnętrza. 

Zalety paneli drewnopodobnych

panele elewacyjne drewnopodobneDla niektórych osób kupno prawdziwego drewna może być wysokim kosztem i z racji tego decydują się na coś innego. Mogą to być np. solidne panele elewacyjne drewnopodobne. Warto zaznaczyć, że takie panele dają efekt prawdziwego drewna – wyglądają naturalnie, a ich kolor bardzo łatwo można dobrać do różnych otoczeń. Poza tym na pierwszy rzut oka panele te niczym się nie różnią od prawdziwego drewna, a więc idealnie sprawdzają się jako pewien substytut. Panele te wykonuje się zazwyczaj ze styropianu elewacyjnego, który jest specjalnie malowany na określony wzór i odcień drewna. Co ciekawe, samemu również można zająć się takimi panelami i nadać im pożądany wygląd, używając do tego np. odpowiednich farb, jednakże powinno się mieć w tym trochę doświadczenia oraz wprawy – w innym przypadku elewacja może wyglądać tanio i źle. Montaż paneli nie jest jednak niczym skomplikowanym, a wręcz przeciwnie. W tym przypadku większość takich prac można wykonać zupełnie samodzielnie, bo nie trzeba korzystać przy tym z żadnego specjalistycznego sprzętu, a jedyne, co będzie wymagane, to specjalny klej. Należy jednak pamiętać, że montaż powinien odbyć się jeszcze przed ostatecznym wykończeniem elewacji. Niewątpliwie jest to opcja mniej kosztowna, a mimo to nie odstaje za bardzo od prawdziwego drewna, a więc jest naprawdę dobrą inwestycją, dzięki której dom będzie wyglądał stylowo.

Panele drewnopodobne są dobrą alternatywą dla osób, które zawsze marzyły o tym, żeby mieć dom z drewna lub dla takich, które po prostu lubują się w drewnie, a nie mogą pozwolić sobie na jego kupno. Z panelami drewnopodobnymi da się jednak stworzyć efekt naturalnego drewna i to zdecydowanie w niższej cenie.