Czy warto kupić biżuterię z perłami?

Biżuteria to elegancki dodatek do kobiecej stylizacji nie zależnie od okazji. Stylowa biżuteria dodaje blasku każdej kobiecie. Wyroby jubilerskie powstają z różnych surowców naturalnych takich jak srebro, złoto, perły, bursztynu lub sztucznych.Błyskotki to uniwersalny prezent na wiele okazji.

Jak rozpoznać oryginalną biżuterię z perłami?

biżuteria z perłamiPoszczególne produkty różnią się ceną i jakością. Od wieków ceniona jest biżuteria z perłami, uważana za atrybut damy. Jest to klasyczna, ponadczasowa elegancka biżuteria. Jednak w sklepach jubilerskich często można znaleźć sztuczne kamienie, niskiej jakości. Warto wiedzieć co cechuje naturalne perły. Ich rozmiar osiąga maksymalnie 1,5 cm. Posiadają nieregularny kształt i powierzchnię. Zakładając oryginalne perły, odczuwalny jest chłód. Powinny mieć mocny połysk. Możemy wykonać test jakości, zanurzając taką biżuterię w spirytusie. Naturalne perły nie ulegną zniszczeniu. Perły są naturalnym kamieniem, powstają we wnętrzu słodkowodnej małży. Obecnie istnieją hodowle tego typu kamieni szlachetnych. Jest to symulacja naturalnego procesu. Na cenę takich kamieni ma wpływ kilku czynników takich jak: kształt, rodzaj wody, gatunek. Cena takiej biżuterii zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Wyroby jubilerskie z perłą należy odpowiedni czyścić. W tym celu należy stosować delikatną szmatkę z baraniej wełny. Najlepiej jest unikać noszenia takiej biżuterię bezpośrednio na skórze. Wiele kobiet ma zakwaszony organizm, co może wpłynąć na zniszczenie perełek.

Istotne jest ich odpowiednie przechowywanie, z dala od kontaktu z innym rodzajem biżuterii.Najlepszym rozwiązaniem będzie szczelny, miękki woreczek. Ta pożądana biżuteria może być w idealnym stanie nawet przez 100 lat. Może to być pamiątka rodzinna dla kolejnych pokoleń.