Czy tapeta z włókna szklanego jest dobra na pęknięcia?

Wielokrotnie zdarza się, że dopiero podczas wykańczania wnętrz zwraca się uwagę na faktyczny stan ścian w pomieszczeniu. Mogą być one nierówne, a z czasem mogą też pojawiać się pęknięcia. Przypadkiem może również dojść do sytuacji, że ściana zostanie uszkodzona bądź zarysowana wskutek uderzenia. Jak sobie z tym poradzić?

Tapeta z włókna szklanego – sprawdzony wybór

sprawdzona tapeta z włókna szklanego na pęknięciaDo radzenia sobie z uszkodzonymi ścianami polecana jest tapeta z włókna szklanego. Ma ona wiele właściwości, które pozwalają pozbyć się śladów powstałych w trakcie użytkowania pomieszczenia bądź zaraz po wykończeniu wnętrza. Produkt skutecznie jest w stanie ukryć drobne ubytki, a przy okazji pozbyć się nierówności. Tapetę można stosować nie tylko na ścianach, ale również na suficie, aby ukryć niedoskonałości podłoża – jej właściwości pozostaną niezmienne. Sprawdzona tapeta z włókna szklanego na pęknięcia może być stosowana w dowolnym pomieszczeniu, w tym również w kuchni lub łazience – jest wodoodporna i niewrażliwa na działanie środków chemicznych. Wszelkich pęknięć i innych mankamentów można pozbyć się za niewielką cenę – średnia cena tapety wynosi od kilku do kilkunastu złotych za metr bieżący, jednak chcąc upewnić się, że produkt będzie spełniał swoją funkcję, warto zainwestować w nieco droższe tapety. W razie konieczności ułożoną tapetę można pomalować, jednak należy wykorzystywać wyłącznie dobrej jakości farby (najlepiej emulsyjne), a dodatkowo wcześniej należy zagruntować powierzchnię.

Mając dość pęknięć i nierówności podłoża, można wykorzystać tapetę z włókna szklanego. To niebywale wytrzymały materiał, który sprawdzi się nawet przez kilkadziesiąt lat. Montaż tapety dla wielu osób może okazać się problematyczny, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów.