Czas na narty!

Zima to czas, kiedy życie turystyczne z nadmorskich kurortów przenosi się w góry. A jeśli góry to oczywiście – narty! Miejsc proponujących ten sport jest w Polsce bardzo dużo znajdują się mniejsze i większe wyciągi, opcje dla rodzin, par i singli. Jak więc wybrać idealny kurort narciarki dla siebie?

Gdzie na narty?

narty czarna góraJeśli mamy zamiar zażyć trochę białego szaleństwa, powinniśmy przede wszystkim przemyśleć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest wybór miejsca z odpowiednimi stokami. Zaawansowani narciarze będą nudzili się, zjeżdżając z łagodnych stoków a ci początkujący nie dadzą rady na trudnych i wymagających trasach. Jeśli jedziemy na narty grupą, w której znajdują się osoby o zróżnicowanych umiejętnościach, najlepiej wybrać opcję pośrednią. Po drugie ważna jest lokalizacja. Czy chcemy wybierać się w zawsze popularne Tarty, czy może w spokojniejsze i mniej rozrywkowe Bieszczady? Istnieje także wiele ośrodków blisko dużych miast, przykładowo jeśli idzie o Górny Śląsk i narty czarna góra – jedne z ciekawszych i większy resortów znajduje się ok 100 km od Wrocławia. Po trzecie – zobaczmy co dany ośrodek oferuje. Nie tylko ilość tras i jakość stoków, ale i atrakcje dodatkowe (szczególnie, jeśli na narty wybieramy się z dziećmi). Może a okolicy znajdują się atrakcje, zabytki? A może sam ośrodek ma także ofertę rozrywkową, SPA, basen? Dziś jest to już nawet pewnego rodzaju standard w takich miejscach, szczególnie tych lepszej klasy. Pamiętajmy, aby wszystkie te rzeczy sprawdzić odpowiednio wcześniej – w sezonie naprawdę trudno znaleźć miejsce w dobrym ośrodku. 

Jak widać zaplanowanie wyjazdu na narty wymaga zastanowienia się i odpowiedzi na parę pytań. Jednak dzięki takim wcześniejszym przygotowaniom możemy potem spokojnie cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem wśród zimowej aury i oczywiście narciarskimi szaleństwami.