Co zrobić gdy pies gryzie opatrunki

Wypadki często się zdarzają nie tylko ludziom, ale też zwierzętom czasami. Wymagają one wizyty u weterynarza i zastosowanie różnych metod leczenia. Co zrobić jeżeli nasz Pupil ma otwarte rany i nie może się lizać, albo nie chcemy, aby gryzł bandaże. Istnieje proste rozwiązanie.

Kołnierze zapewniające ochronę

kołnierz dla psaNasze pupile bardzo często roznosi energia, dlatego też Nie da się. uniknąć różnych przykrych sytuacji. Tak samo jak wypadki zdarzają się ludziom. Tak samo jest ze zwierzętami. Niestety, czasami konieczna jest wizyta u weterynarza. Jeżeli dojdzie do sytuacji, że nasz pupil będzie wymagał zastosowania bandaży albo będzie miał otwarte rany, których nie będzie mógł lizać. Warto zastosować kołnierz ochronny. Może on nie być zbyt wygodny w noszeniu ale ma wiele zalet. Stosuje się ją po zabiegach chirurgicznych. Przy zakładaniu szwów, ale również przy innych urazach oraz ranach. Kołnierze przypominają abażur. Uniemożliwiają zwierzęciu oblizywanie ran oraz gryzienie. Jest. Niedrogi. Praktycznie na każdą kieszeń. Zaletą jest również to, że zwierzę bardzo szybko przyzwyczaja się do kołnierza. Należy pamiętać o tym, że pies może odczuwać dyskomfort, dlatego należy być dla niego wyrozumiałym. Pies noszący Kołnierz może również inaczej słyszeć dźwięki. Niektórych kołnierzach piec może mieć trudności dostania się z miski z jedzeniem i wodą. Należy wtedy pod czujnym okiem właściciela zdjąć kołnierz i pozwolić psu, zjeść albo wypić. Nie należy zwierzęcia pozostawiać bez kołnierza Jeżeli nie Jest pod naszym czujnym okiem.

Dzięki zastosowaniu kołnierza uchronimy nasze zwierzę przed Rozgryzieniem ran Oraz opatrunków. Dzięki temu znacznie szybciej dojdzie do zdrowia. Kołnierze kupimy w sklepie zoologicznym, albo u weterynarza podczas wizyty.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!