Ciekawe zabawy dla dzieci w domu

Wymyślanie nowych zabaw dla dzieci wymaga niezwykłej kreatywności oraz bogatej wyobraźni. Jednak wielu rodziców z czasem skarży się na brak nowych pomysłów, wobec czego sięgają po zakup gotowych zabawek, którymi dzieci mogłyby bawić się samodzielnie, a do tego posiadałyby walor edukacyjny. Jedną z nich jest obecny must have w pokoju dziecięcym, czyli suchy basen z piłkami. 

Basen z piłeczkami dla najmłodszych

suchy basen dla dzieci z piłeczkamiPopularność baseników z piłkami dla dzieci wzrastała wraz z coraz częstszym wykorzystywaniem ich do zdjęć dziecięcych pokoi na portalach społecznościowych. Najpopularniejszy suchy basen dla dzieci z piłeczkami, to pianka w szarym materiale z piłeczkami w pastelowych odcieniach. Zdecydowanie na dalszy plan odeszły jakiekolwiek zabawki w pstrokatych kolorach, za to w dziecięcych pokojach żądzą stonowane barwy zarówno na ścianach, meblach, ale też wśród zabawek. Obecnie baseny z piłeczkami powstają w coraz ciekawszych wariantach, bowiem można znaleźć już takie, które oprócz samej zabawy mają także uczyć. Z tego względu można zdecydować się na zakup piłeczek z literkami, cyferkami, ale też nowymi słowami bądź słówkami angielskimi. Ponadto jest to zabawa w którą rodzic nie będzie musiał być zaangażowany cały czas – basenik jest wykonany tylko i wyłącznie z miękkich i sprawdzonych materiałów, wobec tego ryzyko zrobienia sobie krzywdy przez dziecko jest minimalne. Ważnym walorem jest także długoterminowość tej zabawki – suchy basen może być wykorzystywany do zabawy już z kilkumiesięcznymi dziećmi, a służyć może przez wiele lat, gdyż nawet starsze dzieci nie przejdą obojętnie obok takiej atrakcji. 

Pomimo, że dla wielu osób kupowanie kolejnych zabawek dla dziecka jest zbędnym wydatkiem i formą rozpieszczania, to jednak zabawki cieszą się rosnącą popularnością. Wynika to w dużym stopniu z waloru edukacyjnego, który posiadają i z którego rodzice mogą czerpać wsparcie w uczeniu dzieci nowych umiejętności.