Cięcie wodą, a wybór firmy

Cięcie wodą jest metodą, która w ostatnich latach zyskuje na sporej popularności. W wielu zakładach produkcyjnych jest niemal elementem niezbędnym. Dzięki tej metodzie cięcie nie było jeszcze nigdy tak precyzyjne. Daje ono wiele możliwości. Jakich? O tym przekonaj się sam.

Zalety cięcia wodą

cięcie wodą warszawaZanim przejdziemy do możliwości jakie niesie ze sobą cięcie wodą, warto zapoznać się z zasadą działania. Jak to możliwe, że strumień wody jest w stanie przeciąć materiał? Wszystko za sprawą ścierniwa, które w połączeniu z odpowiednim ciśnieniem wody daje niezwykle precyzyjne efekty. Grubość materiału poddawanego obróbce może osiągać nawet 30 centymetrów. Jako, że nie jest on wystawiany na działanie wysokiej temperatury jak ma to miejsce w przypadku innych metod, straty materiału są minimalne. Ponadto na jego powierzchni nie powstają nierówności czy zgrubienia. Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą cięcie wodą? Obróbce z wykorzystaniem tej metody możesz poddać wiele materiałów. Bezinwazyjne przecinanie jest możliwe nawet w przypadku szkła czy ceramiki. Cięcie jest możliwe oczywiście w przypadku stali, kamienia czy tworzyw sztucznych. Obróbce z wykorzystaniem strumienia wody można nawet poddać materiały łatwopalne. Wiele innych metod wyklucza cięcie tego rodzaju powierzchni z obawy o wystąpienie zapłonu. Warto także pamiętać, że w przypadku tej metody nie bez znaczenia jest firma, której powierzamy obróbkę materiału. Jeśli interesuje nas cięcie wodą warszawa jest miastem, w którym odnajdziemy wiele godnych uwagi zakładów.

Niewielka ilość odpadów podczas obróbki to nie jedyna zaleta samego procesu. Podczas pracy nie ma mamy również styczności z gazami, pyłami czy spalinami, które są wpisane w inne metody obróbki materiału, jak na przykład cięcie plazmowe.