Brukowa kostka – jak się ją układa?

 

Dobrze utrzymane podwórko i schludna, zadbana elewacja to podstawa każdej posiadłości. Teren przed domem powinna pokrywać brukowa kostka, ewentualnie przeplatana psami zieleni w postaci trawy lub drzew czy krzewów. A jak wygląda profesjonalne układanie kostki brukowej? Więcej informacji na ten temat w dalszej części tego krótkiego tekstu.

Kilka słów o układaniu kostki brukowej

brukowa kostka drogbrukJak już sobie wspomnieliśmy, brukowa kostka to jeden z ważniejszych elementów zadbanej posiadłości. Aby podwórko mogło dobrze się prezentować, potrzebny jest wyrównany teren. Może być on pokryty trawą, ścieżkami czy drzewami i krzewami. Jednak na żadnym podwórku nie może zabraknąć utwardzonego miejsca, po którym można swobodnie przechadzać się każdego dnia, a nawet jeździć samochodem. Podjazd czy ścieżki prowadzące do drzwi zewnętrznych domu powinna pokrywać brukowa kostka, np. brukowa kostka drogbruk. A jak wygląda jej układanie? Oczywiście najpierw trzeba wyrównać i wyznaczyć teren, zrobić podsypkę i przejść do układania kostki. Następnie kostkę się spoinuje. Wszelkie te prace poprzedza oczywiście wykonanie niezbędnych pomiarów oraz zrobienie szczegółowego planu. Każdy może zlecić specjaliście wykonanie takiego planu rozmieszczenia kostki. Ściśle według tego planu pracować będą później robotnicy zajmujący się układaniem kostki na danej posiadłości.

Jeśli interesuje nas dobrze ułożona na naszej posiadłości brukowa kostka, powinniśmy powierzyć zadanie układania jej profesjonalnej firmie. Pamiętajmy, że ważny jest każdy etap tych prac. Liczy się nie tylko dokładność i precyzja podczas układania kostki, ale i zmysł estetyczny podczas wykonywania planu rozmieszczenia konkretnych elementów. Ważne są również pozostałe etapy prac, takie jak wykonywanie pomiarów.