Bezpieczny sen dziecka w łóżku z barierką

Dziecko, które masz pod swoimi skrzydłami, wierci się w nocy niemiłosiernie? Spadło już kilka razy z łóżka przez co się obudziło, a później nie mogło zasnąć? Dziecko, jak każdy inny człowiek powinno się wysypiać, by prawidłowo funkcjonować każdego dnia. Są różne sposoby na zapewnienie dziecku spokojnej nocy, np.: włączenie cichutko muzyki relaksacyjnej w jego pokoju lub śpiewanie piosenki maluchowi dotąd, aż zaśnie. Można także podnieść barierkę, położyć obok dzieciaka kilka misiów i mieć pewność, że bezpiecznie się wyśpi.

Łóżko to podstawa dobrego snu

barierka do łóżka 140 cmTłumiącym w sobie emocjom dziecko musi kiedyś dać upust. Nie zawsze ma możliwość, by zrobić to jawnie, podczas zabawy z rówieśnikami na przykład. Zdarza się, że dzieje się to w nocy – dziecko z nerwów moczy się w łóżko lub rzuca się na boki, robiąc sobie krzywdę pod wpływem złego snu i na przykład spada z łóżka, ponieważ nie ma ono barierki. Wtedy niezwłocznie powinno się umówić z dzieckiem do lekarza, wykluczyć choroby układowe itd., a następnie do terapeuty, by uniknąć traum w przyszłości. Doraźnym sposobem na uniknięcie chociażby siniaków od spadania z łóżka jest barierka do łóżka 140 cm powinno w zupełności wystarczyć dla naszego przedszkolaka. Nie spadnie on więcej z łóżka, a więc nie obudzi się, co znaczy, że noc będzie przespana zarówno dla niej / niego, jak i dla rodziców / opiekunów. Siniaków na ciele zaś nie będzie, bo przed nocnym upadkiem uchroni dzieciaka barierka. Rodzice muszą jednak pamiętać o tym, aby każdorazowo, gdy dzieciak idzie spać, podnosić barierkę. To na nich bowiem spoczywa odpowiedzialność za sen małego dziecka w łóżku z barierką. Może więc przyjmować w nocy różne pozycje i nie spadnie z łóżka, w którym śpi. W łóżku z barierką, dziecko o wzroście poniżej 140 cm będzie spało jak suseł, a rodzice będą zadowoleni, że jest bezpieczne. Są oczywiście łóżka Z barierkami w większych rozmiarach także. Można również wybrać kolor czy rodzaj drzewa, jeśli łóżko ma być drewniane. Może być też metalowe, tylko wtedy trzeba się liczyć ze skrzypieniem w razie częstych zmian pozycji malucha.

Koniec z wstawaniem w środku nocy i tuleniem zapłakanego podopiecznego do snu. Skończyć się mogą także widoczne zranienia na ciele dziecka, które nie raz bywały opacznie odbierane przez nauczycielki w przedszkolu np. Barierka przy łóżku dziecka uchroni je przed spadaniem. Cała noc przespana to już nie tylko marzenie. To może być nowa rzeczywistość. Wystarczy podnieść barierkę przy łóżku podopiecznego na noc, a pewnymi będą kolorowe sny zarówno rodziców, jak i ich dziecka.