Bezpieczny dom tylko z instalacją odgromową

W ostatnich latach toczone są dyskusje na temat bezpieczeństwa domu bez zamontowanej instalacji odgromowej. Niektórzy są bowiem zwolennikami teorii, że dom bez piorunochronów jest tak samo bezpieczny jak dom z piorunochronami. Można by iść w tym kierunku mając pewność, że w pobliżu domu jest coś co ściągnie na siebie wyładowania atmosferyczne. Ale to nie jest żadną gwarancją bezpieczeństwa.

Instalacja odgromowa gwarantuje bezpieczeństwo domowników

instalacje odgromowe - bielskoPrawda jest taka, że każde zabezpieczenie przeciwko energii skumulowanej w piorunach pozwala czuć się we własnym domu bezpiecznie. Jaką mamy gwarancję, że pobliski transformator przyciągnie wyładowania i odbierze z nich energię elektryczną na siebie? Nie mamy żadnej gwarancji. Tylko i wyłącznie prawidłowo zamontowana instalacja odgromowa daje gwarancję bezpieczeństwa w trakcie burzy i wyładować atmosferycznych. Siła piorunów jest tak ogromna, że lepiej nie sprawdzać tego czy dom bez piorunochronów jest bezpieczny. Budując dom już na etapie stanu surowego zamkniętego warto wziąć firmę, która oferuje instalacje odgromowe – Bielsko to miasto, w którym wiele firm specjalizuje się w montażu takich instalacji. Koszt zamontowania instalacji odgromowej jest naprawdę niewielki w stosunku do kosztów budowy domu. Nawet zabezpieczenie przepięciowe w skrzynce elektrycznej nie wystarczy, bo musimy pamiętać o tym jak wielką siłę rażenia mają pioruny.

Wiele osób boi się burzy i słusznie, bo jest to żywioł, który ma potężna siłę. Nie można go nie doceniać i lepiej zabezpieczyć swój dorobek na wypadek wyładowań atmosferycznych. Instalacja odgromowa jest gwarancją tego, że po uderzeniu pioruna jego energia rozejdzie się do zakopanego w ziemi uziemienia. To wszystko ma swoje fachowe nazwy, ale dla wielu osób taka instalacja to po prostu piorunochrony.