Bezodpływowe zbiorniki na szambo

Szamba są bezodpływowym zbiornikami, które przeznaczone są do gromadzenia nieczystości ciekłych. Najczęściej wykonuje się szamba z betonu, ale również bardzo dużą popularność zyskują szamba wykonane z tworzyw sztucznych. Obydwa rodzaje szamb możemy zastosować w budynkach, które nie mają dostępu do ogólnej sieci kanalizacyjnej.

Odpowiednie odprowadzanie ścieków Dzięki szambom betonowym

szamba betonowe od producentaSzambo jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie chcą zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków lub posiadają tak niewielki teren do zagospodarowania, że można tam tylko i wyłącznie pozwolić sobie na budowę szamba betonowego. Szamba betonowe od producenta mogą być również zastosowane w przypadku działek leżących przy wysokim poziomie wód gruntowych. Decyzja o lokalizacji i umieszczeniu szamba powinniśmy podejmować już na etapie projektowania domu. Zawsze, kiedy decydujemy się na zakup szamba, to powinniśmy je zakupić od renomowanego producenta wraz z odpowiednimi certyfikatem jakości. Będziemy wtedy mieli pewność, że taki produkt będzie dla nas funkcjonował przez długi okres czasu. Zawsze kiedy decydujemy się na chwilowe zbiorniki na szambo, to warto wybrać szambo jednokomorowe. Natomiast w przypadku kiedy chcemy zakupić szambo betonowe na stałe, to warto zdecydować się na zbiorniki dwukomorowe, a nawet trzykomorowe. Do budowy szamba nie jest wymagane żadne pozwolenie, a wystarczy zgłosić taki fakt do odpowiedniego urzędu w mieście.

Miejsce, w którym osadzimy szambo betonowe powinno być z dala od terenów narażonych na zalanie. Również bardzo ważne jest to, aby lokalizacja szamba była w takim miejscu, aby wóz asenizacyjny bez problemu mogę opróżniać zbiornik. Dobrze jest zamontować dodatkowe   rurę, która będzie wychodziła na teren poza posesję, aby w wóz asenizacyjny mógł bez wjazdu wyczyścić zbiornik.