Balustrady nierdzewne z drewnem

Jeśli nie masz pomysłu jakie balustrady wybrać możesz udać się do firmy, która się tym zajmuje i wykonać z doradcą wstępny projekt Twojej balustrady. W zależności do czego ma być ta balustrada wtedy wybieramy odpowiednie materiały. Jeśli to balustrada do domu do schodów drewnianych wtedy można wykonać ją również w drewnie.

 

Eleganckie połączenie stylów – balustrady nierdzewne z drewnianymi dodatkami

 

Bardzo ładnymi balustradami ostatnimi czasy są balustrady nierdzewne z elementami drewna. Wtedy takiej balustradzie trzeba nadać odpowiedni kształt. Musimy pamiętać aby balustrada miała bardzo małe otwory między na przykład sztachetkami gdyż dzieci, które mamy lub będziemy mieć będą mogły włożyć dzięki swoim pomysłom na przykład jakąś lalkę lub też swoją rękę. W takich przypadkach musimy na samym początku pomyśleć jak ta balustrada ma wyglądać. Oczywiście jeśli już mamy gotowy projekt wtedy firmie wykonującej będzie łatwiej go zrealizować. Jeśli w standardzie firma ma gotowe jakieś swoje projekty możemy je skonsultować z doradcą, bo być może okaże się, że nasz projekt nie jest wystarczająco dobry lub też zmienimy zdanie bo na przykład gotowe projekty nie dosyć, że są lepsze to cena również za wykonanie może być dużo lepsza. Oczywiście balustrady jeśli my chcemy nasz projekt będą kosztować o wiele więcej. Balustrady z elementami drewnianymi najlepiej aby były wykonane z bardzo solidnego drewna gdyż tylko takie drewno może nam wystarczyć na parę ładnych lat. Musza być też wyszlifowane tak aby przy dotykaniu nie wszedł nam jakiś opiłek z drewna bądź też zadra. Oczywiście musimy zwrócić uwagę na impregnację. Jeśli będzie nam to wykonywała firma z pewnością takie drewno będzie bardzo dobrze obrobione oraz zaimpregnowane.

To ważne gdyż zanim nasza balustrada powstanie będziemy musieli wydać trochę pieniędzy aby tak się stało. Jeśli chcemy aby nasza balustrada współgrała z całym domem wtedy impregnat może być dostosowany kolorystycznie bo podłogi. Na rynku mamy wiele impregnatów do drewna dlatego nie będzie problemu z jego doborem. Oczywiście musi to być impregnat z dobrej firmy aby się później nie okazało, że zostaną jakieś zacieki lub też szybko będzie się ścierał.