Archiwizacja dokumentów w mojej firmie

Pracuję w dużym przedsiębiorstwie znajdującym się w Rzeszowie. W związku z tym, że zatrudniamy wielu pracowników to mamy też wiele papierów, rozliczeń, faktur i tym podobnych rzeczy. Zajmują one sporo miejsca. Wszystko jest pakowane do segregatorów, te lądują na szafach, ale nie ma już na nie miejsca.

Archiwizacja dokumentów w Rzeszowie to ich skanowanie

archiwizacja dokumentówOstatni segregator wylądował na ziemi obok szafek. Trzeba było coś z tym zrobić. Skoro drukowanie dokumentów to coś co dalej będzie musiało się odbywać, to należy uporządkować stare dokumenty i coś z nimi zrobić. Zniszczyć można tylko część z nich. Z resztą trzeba sobie poradzić. Potem padło na spotkaniu hasło ,,archiwizacja dokumentów-rzeszów”. Myślałam, że chodzi tutaj o przeniesienie ich do jakiegoś archiwum na przykład w piwnicy, ale okazało się, że chodzi o ich zeskanowanie. Dzięki temu nadal będziemy mogli mieć ja na komputerze, czy na dysku przenośnym, ale nie będą one nam fizycznie zajmowały miejsca w szafkach i na półkach. To było moim zdaniem rewelacyjne rozwiązanie. Od kiedy zarządzono u nad druk ulotek przed wypuszczeniem nowej serii produktów nie było u nas lepszego pomysłu. Zajęło nam to oczywiście sporo czasu, bo wszystko trzeba było przeglądać, klasyfikować i potem dopiero skanować do odpowiednich folderów na komputerze. W zasadzie cała firma była zaangażowana w to wielkie sprzątanie dokumentów.

Jednak dzięki temu nasze szafy znowu zrobiły się puste, a i tak wszystkie dokumenty mamy pod ręką. Na pewno taka archiwizacja dokumentów to dobra sprawa w każdej firmie.